Bez kategorii

Dodatkowe środki PFRON na dofinansowanie przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych

By 25 października 2019 28 października, 2019 No Comments

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie informuje o otrzymaniu dodatkowych środków finansowych PFRON przeznaczonych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych tj.  pieluchomajtek, cewników, kul łokciowych, materacy i poduszek przeciwodleżynowych, wózków inwalidzkich, ortez, obuwia ortopedycznego, pionizatorów, aparatów słuchowych  itp.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne do składania wniosków o dofinansowania ze środków PFRON, w ramach zakupów dokonanych w 2019 r., do tutejszego Centrum.

Wymagane dokumenty:

  1. pisemny wniosek o przyznanie dofinansowania (druk do pobrania),
  2. kopia aktualnego dokumentu stwierdzającego niepełnosprawność,
  3. faktura określająca cenę nabycia z wyodrębnioną kwotą opłacaną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oraz kwotę udziału własnego,
  4. potwierdzona za zgodność z oryginałem przez świadczeniodawcę realizującego zlecenie, kopia zrealizowanego zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Przypominamy, że od 2020 r. refundacją zostaną objęte tylko i wyłącznie przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze zakupione w 2020 r. Refundacja zakupów z lat poprzednich nie zostanie dokonana.

Telefon kontaktowy: 14-621-30-40 wew.15

Skip to content